Tipy na jesenné aktivity vo Vysokých Tatrách

Ak ste sa rozhodli stráviť zopár dní vo Vysokých Tatrách v rámci jesenných prázdnin, máme pre vás niekoľko nápadov, ako si ich spríjemniť. Počasie bude priať slnečným a ku koncu prázdnin aj trocha daždivým dňom, preto sme si pre vás pripravili tipy za každého počasia.

Jeseň v Tatrách je neopakovateľná, stvorená na prechádzky a turistiku. Zimná uzávera turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách, ktorá trvá od 1.novembra do 15.júna sa týka najmä vyššie položených chodníkov, sediel a štítov. Všetky chodníky, ktoré vedú k vysokohorským chatám sú však celoročne otvorené. Využite svoj voľný čas a v prípade pekného počasia naplánujte si trasu na jednu z nich. Vydajte sa napríklad zo Štrbského plesa na Chatu pri Popradskom plese, kde sa môžete občerstviť a zohriať pri teplom čaji či káve s výhľadom na Popradské pleso.

 

Pre rodiny s deťmi je zaujímavá jazda lanovkou. Niektoré trasy lanoviek sú uzatvorené kvôli údržbe, ale aktuálny stav si viete denne pozrieť tu. Kto by sa chcel previezť tatranskou prírodou, tatranské vlaky – električka a tzv. zubačka premávajú každý deň podľa aktuálneho cestovného poriadku.

 

Ak ste milovnúci kultúry a histórie, tak sa môžte vydať na cestu za tatranskými drevenými kostolíkmi. Región Vysoké Tatry ich má niekoľko, hlavne v Starom a Dolnom Smokovci a v Tatranskej Javorine. Okrem iného, okresné mestá Kežmarok a Poprad s mestskou časťou Spišská Sobota majú bohatú históriu. Naplánovať si výlet za kultúrno-historickými pamiatkami v tomto prípade nebude núdza.

 

V prípade nepriaznivého počasia Vysoké Tatry ponúkajú rôzne atrakcie pre deti aj dospelých. Z tých novších projektov dávame do pozornosti galériu trick-artu Tricklandia v Starom Smokovci, digitálnu galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke, či interaktívnu galériu Kvantárium na Hrebienku. Z tradičných možností sa oplatí vidieť výstavy v Tatranskej galérii v Poprade. Navštíviť môžte Múzeum TANAPU v Tatranskej Lomnici a prostredníctvom jeho expozícií spoznať bližšie dejiny a charakter tatranskej prírody. Novšie múzeum Ski museum v Tatranskej Lomnici ponúka exponáty a dobové fotografie tradičných tatranských športov.

 

Po zaujímavom programe strávenom v centre Vysokých Tatier vás očakávame v našom wellness centre, kde môžete načerpať sily v bazénovom či vitálnom svete. Na záver pekne stráveného dňa potešte svoje chuťové poháriky a ochutnajte sezónne delikatesy priamo z našej kuchyne.

Tešíme sa na Vás.

Novinky z nášho Instagramu @kontaktwellnesshotel

Zasielanie noviniek Zaregistrujte váš e-mail a naše novinky Vám už neuniknúZásady ochrany osobných údajov pri odbere newslettra

Odoslať

Zobraziť darčekové poukazy

Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.
Viac informácii o cookies.
SÚHLASÍM